Açık Erişimli Dergi


Bu dergi içeriğine anında açık erişim sağlar. Açık erişim, “bilimsel literatürün İnternet aracıyla finansal, yasal ve teknik bariyerler olmaksızın, erişilebilir, okunabilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir, yazdırılabilir, taranabilir, tam metne bağlantı verilebilir, dizinlenebilir, yazılıma veri olarak aktarılabilir ve her türlü yasal amaç için kullanılabilir olması” anlamında kullanılmıştır. 
 
Erişim Hakları
Açık erişim yayınlanan tüm makaleler herkesin okuması, indirmesi, kopyalaması ve dağıtması için hemen ve kalıcı olarak ücretsiz olacaktır. Açık erişim yayın ücreti bulunmamaktadır. 
 
Kullanıcı hakları
Hem ziyaretçilerin hem de daha geniş kitlelerin makaleleri serbestçe yeniden kullanımı için izin verilmiştir. İzin verilen üçüncü tarafların yeniden kullanımı aşağıdaki kullanıcı lisansı ile tanımlanır:
Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs (CC BY-NC-ND):
Atıf-GayriTicari-Türetilemez
Ticari amaçlarla yapılmaması ve herhangi bir şekilde değiştirilmesi veya düzenlenmesi durumunda makalenin dağıtılmasına izin verilmemesi koşuluyla, kullanıcıların makaleyi kopyalamasına ve dağıtmasına izin verir. Lisansın tüm detaylarına https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/ adresinden ulaşılabilir.

Yazar Hakları
Açık erişimli yayıncılık için bu dergi özel bir lisans sözleşmesi kullanır. Yazarlar telif hakkını Journal of Academic Value Studies (JAVStudies)  Dergisi'ne devredecek ancak makalelerini ilgili kullanıcı lisansı ve üçüncü taraflara izin verilen şekilde ve aynı bilimsel kullanım haklarının üçüncü tarafların izin verdiği şekilde paylaşma hakkına sahip olacaklar.