Telif Hakları ve Lisans Bildirimi


Açık Erişim
Dergide yayınlanan bütün materyaller, herkesin okuması, indirmesi, kopyalaması ve dağıtması için ücretsiz ve kamuya açık bir şekilde yayınlanacaktır.
Açık erişim ifadesi, “bilimsel literatürün İnternet aracıyla finansal, yasal ve teknik engeller olmaksızın, erişilebilir, okunabilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir, yazdırılabilir, taranabilir, tam metne bağlantı verilebilir, dizinlenebilir, yazılıma veri olarak aktarılabilir ve her türlü yasal amaç için kullanılabilir olması” anlamında kullanılmıştır.

Açık erişim için kullanıcı hakları, dergi hakları ve lisans bildirimi aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır.

Kullanıcı hakları
Bütün makaleler Creative Commons — Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International — CC BY-NC-ND 4.0 (Atıf-GayriTicari-Türetilemez) uluslararası lisansı altında yayınlanmaktadır.
Hem ziyaretçilerin hem de daha geniş kitlelerin -ticari amaçlarla yapılmaması ve herhangi bir şekilde değiştirilmesi veya düzenlenmesi durumunda makalenin dağıtılmasına izin verilmemesi koşuluyla- yayınlanmış makaleleri herhangi bir ortamda veya formatta paylaşması, kopyalayabilmesi, (değiştirilmeden veya yeniden düzenlenmeden) dağıtabilmesi, uyarlayabilmesi, harmanlayabilmesi, dönüştürebilmesi ve üzerine ekleme yapabilmesi için izin verir.

Dergi Hakları
Yazar(lar) telif hakkını kendilerinde tutmakla birlikte Journal of Academic Value Studies (JAVStudies) dergisine bazı haklar vermektedir. İnternet aracılığıyla yayınlanan makaleler, finansal, yasal ve teknik engeller olmaksızın, erişilebilir, okunabilir, kaydedilebilir, arşivlenebilir, kopyalanabilir, yazdırılabilir, taranabilir, tam metne bağlantı verilebilir, dizinlenebilir, yazılıma veri olarak aktarılabilir ve her türlü yasal amaç için kullanılabilir. Bunula birlikte yayınlanmış makaleler başka bir çalışmayla birleştirilerek, değiştirilerek veya üzerine ekleme yapılarak dağıtılamaz, yeni üretilmiş bir makale gibi yayınlanamaz ve ticari amaçla kullanılamaz.